55-й Кубок "ДРУЖБА" в УЖГОРОДІ

 

 

55-й КУБОК «ДРУЖБА» ЗБИРАЄ ДРУЗІВ

8-9 травня 2016 року в м. Ужгород відбулися
55-і міжнародні змагання з легкої атлетики Кубок «Дружба»,
в яких приймуть участь юнаки та дівчата 1999 року народження та молодші з Словаччини та України. 

Кубок «Дружба» був започаткований у 1961 році, як матчева зустріч між прикордонними містами Ужгород (Україна) – Кощіце (Словаччина)- Ніредьгаза (Угорщина), а пізніше до участі приєдналися і інші області України. 
У 1996 році на Кубку «Дружба» проходив Кубок України, у 2005 році – чемпіонат України серед юнаків за участі команд усіх областей України.
В різні роки у змаганнях приймали участь відомі зарубіжні та вітчизняні спортсмени. Це,в першу чергу, Ілдіко Сабо, Марія Лендєл з Угорщини, Йосип Одолжил, Йожеф Плахій – чемпіон Європи на 800м, Марія Файтова із Словаччини, Сергій Осович, Олексій та Дмитро Дем’янюки, Олександр Багач, Сергій Лебідь – девятиразовий чемпіон Європи з кросу, Ігор Стрельцов, Аеліта Юрченко – чемпіонка світу, Тамара Коба - чемпіонка Європи, Ольга Турчак з України .
Тут розпочинали свій спортивний шлях і кращі закарпатські легкоатлети – гордість нашого краю : майстри спорту міжнародного класу екс-рекордсмен України Олександр Величко, Катерина Продан, Віталій Попович, Володимир Стекулін, Олена Пластиніна, Олег Коноваленко, почесний майстер спорту Анатолій Редько, майстри спорту Анатолій Плеханов, Вікторія Канюк, Сергій Столяров, Микола Батрух, Григорій Чорний, Анатолій та Людмила Коломоєць, Людмила Русенко, Лілія Сулема, Ольга Ковельська та багато інших.
Цього року до Ужгорода завітали 22 команди – Кошіце (Словаччина), Чорноморська, Маріуполя, Дніпропетровська, Черкас, Івано-Франківська, Львова, Рівного та райони і міста області – загалом 300 учасників.
Вони розіграли 20 комплектів нагород в індивідуальних видах та 2-х естафетах 4 х 100м.
На відкритті змагань гостей привітав ужгородській міський голова Богдан Андріїв, 
начальник управління молоді і спорту ОДА Віталій Ерфан, представник Союзу Вірмен України Андранік Нікогосян та голова Товариства вірменської культури в Закарпатті Вардан Товасян, член виконкому Федерації легкої атлетики України, голова тренерської ради ФЛАУ, почесний член Національного олімпійського комітету України Олександр Величко, почесний член Національного олімпійського комітету України Олександр Величко та засновник Кубку «Дружба», почесний голова обласного відділення НОК Закарпаття, олімпійський арбітр Леонід Городний.
Право підняти державний прапор України було надано МСМК Руслані Цихоцькій (Чернівці) та Інні Ахкозовій (Дніпропетровськ).
Не зважаючи на змінну погоду – то дощ, то сонячно – були показані чудові результати у багатьох видах. 
Так, маріуполець Олександр Пирогов зробив переможний дубль на 100м (10.8 сек) і 200м (22,4 сек). На стометрівці він виконав «кандидатський» норматив, а двома днями раніше у Луцьку на 200-метрівці виконав норматив на юнацький чемпіонат Європи (22,36 сек). Йому, по праву, було вручено спеціальний кубок імені Анатолія Редька, як кращому спринтеру змагань від ФСТ «Спартак». 
У дівчат такий же «спринтерський дубль» виборола Марія Джетібаєва з Рівного – 100м – 13,0 сек, 200м – 26,5 сек. 
Вікторія Крисюк з Івано-Франківська перемогла на 400м – 1.01,5 та 800м – 2.25,6,
Володичев Артем з Чорноморська найдальше штовхнув кулю – 13.91м, Олексій Годунко став першим на 1500м – 4.25,0 сек.
А що ж закарпатці ? Ми також не пасли задніх: так ужгородка Марина Бурлака зробила переможний дубль у стрибках у довжину (4м83см) та потрійному – 10м33см, мукачівець Ярослав Козар переміг на 400м – 53,1 сек та став другим на 200 м – 23,5 сек, Богдана Семенова (Ужгород) перемогла на 1500м (5.42,8 сек),
Юрик Василь (Тячів) переміг у потрійному (13,08 м) і став другим у довжині – 6м17см; мукачівець Михайло Гавран навпаки - перший у довжині 6м18см і другий на портійному – 13м00см; Наталя Блешинець перемогла на 100м з/б 17,3 сек; Анастасія Шушман перемогла у штовханні кулі (3 кг) – 10м16см та стала другою у метанні спису 15м22см; свалявець Олександр Чеботарев- перший у метанні списа – 34м20см та другий у штовханні кулі 12м94см; Кристина лендел перемогла у метанні спису 20м95см;і традиційно у спортивній ходьбі на 3000м перемогли мукачівці – Бабуш Олександр (15.36,3) та Андріана Варга (18.48.2). 
Кращими у естафетах (і у юнаків , і у дівчат) стали спортсмени ОСДЮШОР Рівне, а ужгородці – ДРУГИМИ.
Загалом ЗАКАРПАТЦІ вибороли 39 медалей : 13 золотих, 16 срібних та 10 бронзових…
О 18.00 розпочалися стрибки кращих стрибунок у довжину на ГРАН ПРІ «Стрибки під музику – Long Jump & MUSIC» за призи рекордсмена світу Ігоря Тер-Ованесяна, які вже вкотре виділило Товариство вірменської культури Закарпаття «Арарат» та ТОВ «А-КВАТТРО». 
Чудові емоційні стрибки семи граціозних жінок, , із яких 1 майстриня спорту міжнародного класу – Руслана Цихоцька (Чернівці)- бронзова призерка Олімпійських ігор серед військових в Ріо де Жанейро, учасниця чемпіонатів світу та Європи 2011, 2012, 2013 років;
та 2 майстрині спорту – Інна Ахкозова - бронзова призерка командного Кубку Європи у Стокгольмі 2011, срібний призер командного Кубку Європи з багатоборства у Талліні 2011, фіналістка всесвітньої Універсіади у Китаї 2011р.; Анастасія Нікітіна (Черкаси) - дворазова чемпіонка України серед юніорів в приміщенні, призерка Чемпіонату України серед молоді,
чемпіонка міжнародних матчевих зустрічей Україна-Білорусія-Туреччина ;
3 – КМСУ : Наталя Сахарук (Львів) – бронзова призерка чемпіонату України серед молоді, переможниця 54-х міжнародних змагань Кубок «Дружба» 2015 року в Ужгороді; Юліанна Гудзь (Ужгород) - бронзова призерка Міжнародних дитячих ігор у Афінах (Греція) 2009 р, учасниця міжнародних дитячих ігор у Рейк’явіку (Ісландія) 2007, Сан Франциско (США) – 2008 р. Аліна Сенченко (Мукачево) - 
переможниця міжнародних змагань Кубок «Дружба»2013 р.,призерка міжнародного фестивалю у м.Замосць (Польща); Аліна Сенченко (Мукачево) - переможець чемпіонату України серед дівчат, учасниця міжнародного матчу Україна-Турція-Білорусь, призерка міжнародних змагань Кубок «Дружба»;
Дарія Новікова (Ужгород) - Фіналістка міжнародних дитячих ігор 2010 р.у Манамі (Бахрейн) ,2011 р. Ланаркшир(Шотландія),призерка міжнародних змагань Кубок«Дружба» 2014 р.,
бронзова призерка чемпіонату України серед юніорів 2016 року.
Розпочала стрибки Руслана Цихоцька, за нею Інна Ахкозова, Анастасія Нікітіна, Наталя Сахарук, Аліна Сенченко – та перша спроба для усіх виявилася невдалою. Лише ужгородки Юліанна Гудзь та Дарія Новікова виконали «залікові» спроби – 5м75см та 5м88см. Потім у подальших спробах під оплески численних вболівальників (як для Ужгорода і легкої атлетики) та свою «заводну» музику дівчата розстрибалися і в результаті ми маємо такі результати :
1 місце – Сахарук Наталя – 6м31см. Результат на 6см вище норми МСУ.
2 місце – Інна Ахкозова - 6м22см
3 місце – Анастасі Нікітіна - 6м10см
4 місце – Руслана Цихоцька – 6м02см
5 місце – Дарія Новікова - 6м00см
6 місце – Аліна Сенченко - 5м88см
7 місце Юліанна Гудзь - 5м75см
Маємо 2 особистих досягнення – Наталя вперше виконала норматив Майстра спорту України, Даша Новікова – вперше норму КМСУ.
Вперше в Ужгороді у форматі одного змагання ми побачили «наживо» ВІСІМ стрибків за 6м. 
Сподіваємося наступного року перевершити і цей показник.
Вітаємо всіх призерів та переможців 55-го Кубку «Дружба» !!!
Велика ПОДЯКА усім хто долучився до проведення змагань.

 

 Більше фото на www.facebook.com/anatoliy.kolomoyets

 

Додати коментар

Коментар буде опубліковано після перевірки адміністратором сайту


Захисний код
Оновити

ГОЛОВНА НОВИНИ новини 55-й Кубок "ДРУЖБА" в УЖГОРОДІ
'Flauz' интернет магазин спортивного питания