СЛАВНИЙ ЮВІЛЕЙ АНАТОЛІЯ РЕДЬКА

 

Кожне місто має своїх героїв,
які внесли в його історію незабутні штрихи.
До таких людей належить  Майстер спорту СРСР

з легкої атлетики Анатолій Редько, рекорд якого на стометрівці 10,2 сек, встановлений ще в далекому 1962 році, залишається недосяжний на Закарпатті щще й дотепер.
10 жовтня  Анатолій Миколайович святкував своє 70-річчя.
Народився Анатолій Редько в 1940 р. у Полтаві, а в 1946 р. разом з сім'єю переїхав в Ужгород.
У 1957 році починає активно займатися легкою атлетикою, в цьому ж році стає чемпіоном обласної спартакіади школярів на 100 м (11,6 сек) та другим на дорослому чемпіонаті області (10,9 сек). Його тренер відомий на Закарпатті легкоатлет Степан Плішка. Неодноразовий чемпіон України, призер Республіканської спартакіади, чемпіон Спартакіади профспілок СРСР, ЦР ДСТ "Спартак", переможець міжнародних змагань у Чехославаччині та Угорщині.
У 1962 році у Алма-Аті на чемпіонаті ЦР ДФСТ "Спартак" пробіг стометрівку за 10,2 сек. На той час це був рекорд України та Радянського Союзу. Але на жаль він не був затверджений за відсутності вітроміру під час забігу.
Останній раз у офіційних змаганнях на бігову доріжку Анатолій Редько вийшов у листопаді 1975 році у м. Кошіце (Чехословаччина), де переміг на дистанції 50 м.
У 1964 році закінчив історичний факультет Ужгородського державного університету. Деякий час працював в школах Ужгорода вчителем історії, а з 1974 році - тренер з легкої атлетики
ДЮСШ №1 м. Ужгорода.
У 2006 році отримав державну стипендію Мінмолодьспорту, як ветеран спорту.

На знімку (справа  наліво): голова обласного відділення НОК України Іван Риляк, Анатолій Редько, Степан Негер (на задньому плані)  та Анатолій Коломієць, до речі, рекордсмен (1989 рік) кубка „Дружба” у бігу на 800 метрів.

На знімку (справа  наліво): голова обласного відділення НОК України Іван Риляк, Анатолій Редько, Степан Негер (на задньому плані)  та Анатолій Коломоєць, МС СРСР, рекордсмен Закарпатської обл. з бігу на 800 м.Анатолій Редько (фініш 100 м, 1962 р.)

 

Додати коментар

Коментар буде опубліковано після перевірки адміністратором сайту


Захисний код
Оновити

ГОЛОВНА НОВИНИ новини СЛАВНИЙ ЮВІЛЕЙ АНАТОЛІЯ РЕДЬКА
'Flauz' интернет магазин спортивного питания