12-14 березня у м. Доха (Катар) відбудеться
ХIII чемпіонат світу у закритому приміщенні.

Виконкомом ФЛАУ було затверджено склад команди України,
до якої увійшли 7 чоловіків та 11 жінок.

Чоловіки не стартуватимуть в жодній біговій дисципліні, проте будуть представлені широко в технічних видах програми. Першого дня чемпіонату змагання почнуть багатоборці, серед яких стартуватиме срібний призер минулорічного чемпіонату Європи з зимового семиборства, рекордсмен України Олексій Касьянов (6254 очки).

Переможець Всесвітнього легкоатлетичного фіналу 2009 року, котрий на чемпіонаті світу в Берліні фінішував четвертим, Максим Мазурик змагатиметься в секторі для стрибків з жердиною.
У стрибках у довжину виступатимуть рекордсмен світу серед юніорів в закритих приміщеннях Віктор Кузнєцов та  Андрієм Макарчев.

Срібний призер зимового чемпіонату Європи Віктор Ястребов буде змагатися в секторі для потрійного стрибка.

Чоловічі стрибки у висоту від України представлятимуть також двоє атлетів: екс-чемпіон світу, переможець минулорічного командного чемпіонату Європи Юрій Кримаренко та
Дмитро Дем’янюк
, котрий цього сезону має в активі стрибок на 2м31см.

Жіночу команду на катарському чемпіонаті світу очолить олімпійська чемпіонка з багатоборства Наталя Добринська, котра на чемпіонаті України встановила новий рекорд України з легкоатлетичного п’ятиборства 4778 очок.

Переможниця першого командного чемпіонату Європи Юлія Кревсун та Наталя Лупу бігтимуть дистанцію 800метрів.  Вдвічі коротшу дистанцію долатиме Антоніна Єфремова, яка два роки тому на зимовому чемпіонаті світу в Валенсії фінішувала четвертою. У найкоротшому спринті – 60метрівці – виступатимуть Олеся Повх та Марія Ремень.   Фіналістка минулого чемпіонату світу в закритих приміщеннях з бігу на 60 метрів з бар’єрами Євгенія Снігур відстоюватиме свої амбіції і в Катарі.
Лілія Кулик стартуватиме в секторі для стрибків потрійним, а Вікторія Рибалко та Вікторія Молчанова стрибатимуть у довжину. Олена Демидова представлятиме Україну в стрибках у висоту.

На цей момент на чемпіонату Досі заявлено 651 атлет із 149 країн світу. Таким чином встановлено новий рекорд країн-учасниць зимових чемпіонатів світу. Попередній належав будапештському стартові у 2004 році, де виступали атлети із 139 країн. Однак, побити рекорд спортсменів, котрі виступатимуть на чемпіонаті світу в закритих приміщеннях Катар вже не зможе. В тому ж Будапешті 6 років тому на доріжках та в секторах змагалися 677 атлетів.

Найбільше атлетів змагатимуться на найкоротших дистанціях. З бігу на 60 метрів серед чоловіків стартуватимуть 57 учасників, серед жінок – 39. В технічних видах програми першість за чисельністю атлетів утримують сектори для стрибків у довжину, як серед чоловіків, так і серед жінок. Там виступатимуть по 28 і 25 спортсменів відповідно.  Найменше учасників буде виступати в секторах для стрибків у висоту та потрійним серед чоловіків – по 20 атлетів, а також в секторі для штовхання ядра серед жінок – 18 учасниць.

7 чоловіків та 8 жінок захищатимуть в Досі свої титули чемпіонів світу в закритих приміщеннях, здобуті 2 роки тому в Валенсії. А це означає, що в 9 із 24 індивідуальних видів апріорі маємо екс-чемпіонів світу: у чоловіків Олу Фасуба (60м), Тайлер Крістофер (400м), Штефан Хольм (висота), Євгеній Лукьяненко (жердина), Філіпс Айдоу (потріний); у жінок – Анжела Вільямз (60м), Алєся Зикіна (400м), Тампсон Льюїс (800м), Тіа Хеллєбаут (п’ятиборство).

Жодна із українських медалісток минулого зимового чемпіонату світу в Валенсії не стартуватиме в Катарі.  2 роки тому в Іспанії Теятна Петлюк здобула срібло на дистанції 800 метрів та Віта Паламар стала бронзовою призеркою в секторі для стрибків у висоту з новим рекордом України для залів. Обидві спортменки нинішній зимовий сезон пропускають.

Інформація подана з використанням сайту ФЛАУ.