УЖГОРОДЦІ НА ЗЕМЛІ ЕЛЛАДИ
Субота, 04 липня 2009 21:35

23-28 ЧЕРВНЯ У СТОЛИЦІ ГРЕЦІЇ ДРЕВНІЇ АФІНАХ ПРОХОДИЛИ 43-і МІЖНАРОДНІ ДИТЯЧІ ІГРИ

СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ

 

23-28 червня у столиці Греції древніх Афінах проходили 43-і Міжнародні дитячі ігри. Збірна команда м. Ужгород у складі 25 чоловік виступала з трьох видів спорту : легкої атлетики, плавання та тенісу. 1636 учасників 12-15 років, які представляли 86 міст з 36 країн світу зібралися у Афінах, щоб визначити найсильніших з семи видів спорту. Маючи досвід проведення наймасштабніших змагань, останніми були Олімпійські Ігри 2004 року, Афіни чудово організували та провели Малу олімпіаду. Відкриття Ігор проходило на Панатінаікон стадіоні- стадіоні, на якому відбулися перші Олімпійські ігри сучасності 1886 року.

А взагалі-то, вперше арену на цьому місці було споруджено у V столітті до н.е. Спортивна арена має 70 000 місць, оздоблена білим мармуром- таким самим, з якого зведено всі знамениті будівлі Акрополя. Греки називають стадіон „Прекрасно мармуровим”. На Олімпіаді 2004 на ньому проходили змагання зі стрільби із лука та фініш марафону. Треба було побувати на стадіоні, щоб побачити чудове дійство, прекрасну трьох годинну виставу відкриття з залученням великого дитячого хору (близько 150 чол.), симфонічного оркестру та світлових ефектів. Відкрив 43-і Міжнародні дитячі ігри мер міста Афіни п. Нікітас Какламаніс тп президент Міжнародних дитячих ігор п. Торстен Раш.

А зранку 24 червня розпочалися кваліфікаційні змагання з усіх видів спорту, які вдало подолали більшість учасників нашої команди. Наступний день подарував нам довгоочікувану медаль у легкій атлетиці. Вихованка тренера ДЮСШ №1 Наталії Новікової Юліанна Гудзь у 5-й спробі стрибнула на 5 м 20 см, що дало їй змогу зайняти почесне 3 МІСЦЕ. Друге Місце з таким же результатом виборола спортсменка із Канади Браян Крістіан. З особистим досягненням у штовханні ядра 15 місце виборов Олександр Черняк. Досить солідно, на рівні особистого рекорду пробіг стометрівку Владислав Беззаботнов (12,24 сек), але йому не вистачило 0,22 сек для попадання у полуфінал. До речі, перемогу на 100 м отримав китайський спортсмен Ву Чен Йі з високим результатом – 10,77 сек. Відмічу четвірку наших дівчат з естафетного бігу 4 х 100 м (Оля Бєлкіна- наймолодша учасниця у нашій команді, Марина Волос, Руслана Лакас та Юліана Гудзь), які у забігу з командами м. Госфорд (Австралія), Нейробі (Кенія), Оклад (США), Ланаркшир (Шотландія), Дармштадт ( Німеччина) вибороли 2 місце, програвши тільки шотланцям, але до основного фіналу не потрапили. У плавців справи проходили не зовсім згідно розробленого тренерами плану. Всі спортсмени виклалися по повній, але відсутність спортивного басейну у місті не сприяє розвитку цього виду спорту та підвищенню спроможністю наших спортсменів на світовому рівні. Кращий із наших учасників Олександр Кучеренко став 24 у плаванні брасом на 100 м. Інші зайняли місця у третьому десятку. Ми чекали хороших результатів від лідера команди Немеша Адальберта, та його зупинив на вході до вісімки кращих спортсмен із Афін. Січку Євгенія на другій стадії турніру „вибив” із боротьби також афінянин. За вхід у вісімку кращих припинила боротьбу і наш „жіночий” лідер Наталя Бобаль. Юлію Тулайдан примусила зійти з дистанції ще після першого кола спортсменка із Монтре(Швейцарія). Враховуючи на завойовану медаль та те, що команда складалася із менших по віку учасників, в цілому, виступ збірної міста можна вважати успішним.

ГЕНЕРАЛЬНА АССАМБЛЕЯ

В рамках проведення Міжнародних дитячих ігор 24 червня у Афінах проходила Генеральна Асамблея. Ужгород є членом Генеральної Асамблеї з правом голосу. Представником міста для вирішення питань на Асамблеї був присутній начальник управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради Олег Муртазін. На ній відбувся звіт Комітету Міжнародних дитячих ігор про діяльність з 2005 року, вибори нового віце-президента, затвердження міст-організаторів Міжнародних дитячих ігор на 2012, 2013 та 2014 роки та вибори Технічного комітету .

Як відомо Ужгород подавав заявку на проведення ігор 2012 року, але за неписаними правилами Міжнародні дитячі ігри не можуть 2 роки підряд проходити на одному континенті. тому ігри 2012 року „віддали” Азії м. Сеулу, а нам запропонували взяти участь у боротьбі за право організувати Ігри 2013 року з Австралією м. Сідней. Кандидатами на 2014 рік є місто Жоуре (Нідерланди) та Трелі (Ірландія). Вперше за всю історію членства Ужгорода у Міжнародних дитячих іграх членом Технічного комітету обрано Анатолія Коломойця, який рішенням сесії міськради є офіційним представником від Ужгорода у Комітеті Міжнародних дитячих ігор.

КУЛЬТУРНА ПРОГРАМА

Міжнародні дитячі ігри проводяться не тільки для спортивних рекордів, але також для спілкування дітей різних націй та національностей, вивченя культури та звичаїв інших народів. Під час Ігор оргкомітетом організовано відвідування Акрополя, який є візитною карткою Афін. Ми також побачили Храм Зевса Олімпійського, побували під час зміни почесної варти біля Будинку Парламенту, відвідали Старе місто (Плака) з його неповторними вуличками та кав'ярнями, покупалися у Егейському морі.

26 червня команду Ужгорода прийняв Надзвичайний та Повноважний Посол України у Греції Валерій Цибух. Ми побували у Українському домі, біля пам’ятника Т.Г. Шевченка. Від імені ужгородського міського голови та міської ради панові послу були вручені сувеніри.

ЕПІЛОГ

Коли маленький Ужгород представляє Україну на такому грандіозному форумі, коли прапор міста майорить над столицею Греції разом з 85 прапорами різних міст світу, коли відвідуєш українську світлицю далеко від рідної землі і команду вітає Надзвичайний та Повноважний Посол від імені України, то відчуваєш гордість за наше прекрасне місто Ужгород та ту велику честь представляти його на міжнародній арені. Велика подяка депутатському корпусу міської ради, особисто міському голові Сергію Ратушняку за фінансову підтримку при організації поїздки

Керівник делегації Анатолій Коломоєць, директор ДЮСШ №1 м. Ужгород

 

Всі фотографії заходу  у фотогалереї  

 

Додати коментар

Коментар буде опубліковано після перевірки адміністратором сайту


Захисний код
Оновити

ГОЛОВНА НОВИНИ новини УЖГОРОДЦІ НА ЗЕМЛІ ЕЛЛАДИ
'Flauz' интернет магазин спортивного питания